Aksi belirtilmedikçe tüm yazı ve resimler şahsıma ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur efenim.

29 Mart 2013 Cuma

Insane in the membrane- Insane in the brain

  Genel kabul edilir akıl sağlığı her ne ise onu yitirmek; deliliğin sınırlarından içeri, dev bir baloncuğun içinden parmağını sokar gibi kolayca sızarak girmek çok mümkün.

  Mesela pencereden silktiğin bir örtüden dökülen ve hareketin yarattığı etkiyle havaya kalkan ortamda hali hazırda mevcut tozların, güneşin suratına vurduğu sabah aydınlığında, bulanık bir suyun içindeki partiküller gibi süzüldüğünü gördüğünde ani bir tiksintiye kapılabiliyorsun. Her şey pis gelebiliyor, bir anda. Her yer tozla kaplı, nefes alacak hava yokmuş gibi hissedebiliyorsun.

  İşte o anda ne kadar balatan varsa hepsini sıyırmak, geride kalan kırıntıları peynir ekmekle, bana bana yemek ne kadar da olası.
  'Her yerde toz var; nefes alamıyorum,' diye sokağa atabilirsin kendini. Sürekli ellerini yıkamaya başlayabilirsin. Parmakların su toplayana kadar, elinde fırçayla yerleri silebilirsin. Kanırta kanırta, kazıya kazıya, parmak boğumlarını hissetmeyene kadar...
  Evi baştan sona iki kere temizledikten sonra bir de kendini temizlemek isteyebilirsin. Tüm vücudunu keseyle, teninin altından çıplak etin görünene kadar ovabilirsin. Altında pislik birikmesin diye tırnaklarını ta dibinden kesebilirsin.
 Saç tellerinden daha ince aradaki çizgi; deliyle akıllı arasındaki.

Tüm bunları aklından geçirirken olası bir yaşamı görüp bir anda vaz geçebilirsin. 'N'apalım ya, toz moz yaşıyoruz, işte' diye kendini vurdumduymazlığın rahat, güvenli kollarına teslim edebilirsin. Ama bilirsin ki o diğer kadın orada. Elini uzatabileceğin kadar yakın bir yerde. Her gün iki kere çamaşır suyuyla yıkanan, sırf beyaz kalebodurla kaplı bir evde yaşıyor. Senin asla seçemeyeceğin tozları görüyor ve katıla katıla öksürüyor.

5 yorum:

 1. Aaa o kadın bi uzakta duruversin! Ne bu canım,deli mi ne?

  YanıtlaSil
 2. ya sadece bir kadın mı var?
  bence daha fazla..sevmek gerek hepsini..hepsi bir bütünün en renkli parçaları..
  desek? :)

  YanıtlaSil
 3. içim çekildi Peren okurken..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte benim de içim çekiliyor öyle ara ara. SOnra ucundan yakayıp geri sokuyorum.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...