Aksi belirtilmedikçe tüm yazı ve resimler şahsıma ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur efenim.

27 Temmuz 2012 Cuma

Enfeksiyon

Kedi düştü camdan. Tam 6 kat aşağı düştü. Ağzından burnundan köpüklü kanlar saçıyordu onu çimenlerde yatar halde bulduğumuzda. Acilde serum verdiler, orada daha da stres olmasın diye eve yolladılar. Bütün gece hırıltılı nefes almalarını dinledik. İnip çıkan göğsünü izledik.
Ertesi sabahı zor ettik. Kendi veterinerimize götürdük. Röntgen çekildi, kırık çıkık yok. Kan tahlili yapıldı. Karaciğer enzimlerini okumadı alet. Büyük hasar varmış.
Sonra günlük serum ve kortizonlu ilaç tedavisi başladı. Önce günde 2 defa, sonra bire düştü. İkinci günü ateşi 33.9'a düşmüştü. O zaman öleceğini sandık. Kanını kolundan alamadılar. Tansiyonu yokmuş garibimin. Boynunu kazıdılar oraya batırdılar iğneleri.
Şimdi daha iyi. Karaciğeri düzeldi. Enefeksiyon artmış. Antibiyotik tedavisi devam ediyor. 1 hafta daha veteriner yolları.
Bizimkinin gariban halleri, veterinerdeki yavru kedilerin viyaklamalari, sokaktaki cılızları gördükçe, hepsi birleşip rüyalarıma girmeye başladılar. Sanki hepsini ben kurtarıcakmışım gibi.
Zaten sıcak ve nem rüyaları ağırlaştırıyor. Ama uyku hafif. Gün ışımadan martılar başlıyor bağırmaya. Sonra ramazanla beraber sesi açılan sabah ezanı. Dışarıyı susturmak ne mümkün ki içeriyi susturalım.
Sıkıldım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...