Aksi belirtilmedikçe tüm yazı ve resimler şahsıma ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur efenim.

30 Ocak 2012 Pazartesi

Kedi Evi

Kardan heyecanlanan bir tek sırtı pek çocuklar kaldı sanırım. Kalan herkes trafiğinden, soğuğundan sonra dönüştüğü çamurundan şikayetçi. Ben zaten soğuk sevmem. Her ne kadar bu bembeyaz örtü şehrin griliğini kapatıp bir nebze daha güzel ve ne kadar mümkünse artık o kadar saf gösterse de yine de sıcak evimin penceresinden gördüğüm şeyi sevmiyorum. Her gözümü değdirdiğim yerde bir bokluk görmek adetim değil. Lütfen bana böyle ithamlarla gelmeyin. Ama bir çaresizlik bir zorluk görüyorum illa ki içimi acıtan. Sokakta kalan evsizleri, soğuktan donan kedileri köpekleri, yemleri artık ulaşamayacakları karın altında kalan kuşları düşünmeden, seslerine kulak kabartmadan duramıyorum. Keyif de yapamıyorum. Vicdanım sızlıyor, kendimi suçlu hissediyorum. Bugün sızlayan vicdanıma biraz merhem sürdüm. Zira ancak şikayet edip iş harekete gelince doğuştan gelen ataletime geri dönmekten de sıkıldım.

Nihayetinde bir kedi evi yaptım. Büyük iş değil. Ancak kullanılmamaktan paslanmış ellerime ilk seferin acemiliği ve plansız programsız çalışmanın verdiği hatalar da eklenince uzun bir zamanımı alıp geride hala yoklayan bir sırt ağrısı bıraktı.

Marketten bedavaya alınan orta boy bir koli, sağlam bir koli bandı, battal bol çöp poşeti, biraz strafor/köpük ve bol bol eskimiş gazete ile yakşaık 1 saatte bir kedi evine sahip olabilirsiniz. Yedikule Hayvan Barınağı'nın sitesindeki resimli anlatım için şu adresi takip ediniz:

http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/haberler/kedi-evi-yapimi/

Çok kastırarak yapan bir arkadaşın videosuBu da nacizane benim yaptığım ev. Umarım kullanırlar. Son bıraktığımda kapısını kemirmekle meşgullerdi.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...