Aksi belirtilmedikçe tüm yazı ve resimler şahsıma ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur efenim.

14 Eylül 2011 Çarşamba

Kırılan Testi Tamir Olmaz

Hakim Nesrin Merih Göçer’in karar metni gönüllerimize biraz da olsa su serpmedi mi?


Dava konusu yazıda, Defne Joy Foster'ın evli ve çocuklu olduğu belirtilerek başka bir erkeğin evinde ölmesi nedeniyle ahlaki sorgulama yapılmakta "su testisi su yolunda kırılır" diyerek sürekli böyle bir hayat sürdüğü imasıyla bütün geçmişi zan altında bırakılmaktadır.
Oysa özel hayat gizlidir. Ölen kişinin tanınan biri olması özel hayatının ve ahlaki değerlerinin kamuoyu ile bu şekilde paylaşılması ve tartışılmasını gerektirmez.
Bu olaydan en olumsuz şekilde etkilenecek ilk kişi olan davacı eş ölüm olayının şekili ve meydana geldiği yer ile ilgili olarak ve eşi hakkında hiç bir yerde konuşmamış bir ithamda bulunmamıştır.
Davalı yazarın, yaşı mesleki kıdemi yaşam tecrübesi göz önüne alındığında dava konusu yazıda Defne Joy Foster için kullandığı ifadelerin eş ve anne olan davacıları incitebileceğini düşünmesi gerekir.
Yazıda 18 aylık bebeğin, bababasından annesini anlatmasını istediğinde, babasını ona ne anlatacağı konusunda tasa tasa dile getirilmesine rağmen bu yazının o bebeğe annasiyle ilgili annesiyle ilgili bırakılan en ağır yazılı belgelerden biri olduğu da bir gerçektir.
Ölüm olayının meydana geldiği evde bulunan dava dışı üçüncü şahıs için kullanılan "Sor bakalım kerataya, evli barklı çocuklu kadını niye götürmüş evine" biçimindeki üçüncü şahıs için belli belirsiz bir sempati ve olayı hafifseme ve ayrımcılık içeren idafelerle birlikte yazı bir bütün halinde değerlendirildiğinde Defne Joy Foster'ın aşağılandığı ve eş ve anne olan davacıların en yakınlarına yapılan bu ithamlar nedeniyle manevi tazminat isteyebilecekleri düşünülmüş olup takdiren 10,000,00'er TL manevi tazminatın yayın tarihinden itibaren yasal faiziyle birlikte davalılardan alınıp davacıya verilmesine dair kararın taraflara tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde temyizi kabul olmak üzere karar verildi.

http://www.haberturk.com/medya/haber/668951-hincal-uluca-su-testisinden-tazminat-cezasi


Ölünün ardından konuşmak 20.000 TL. Hıncal'ın rezil oluşunu izlemek, paha biçilemez!

1 yorum:

  1. pek güzel, içimin yağları eridi gibi oldu sanki :-)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...