Aksi belirtilmedikçe tüm yazı ve resimler şahsıma ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur efenim.

24 Nisan 2011 Pazar
“We accept the reality of the world with which we are presented.”“Biz, bize sunulan dünyanın gerçekliğini kabul ederiz.”


resim için kaynak: http://iwdrm.tumblr.com/

4 yorum:

 1. yani kader var diyor bu cümlenin sahibi.
  benim elimden bir şey gelmez, ben ve benim gibiler kurbanlarız diyor, ben pasifim hayatın bana sundukları karşısında, çaresizim diyor, ben hiçbir şeyi değiştiremem diyor, önüme zavallı bi hayat sunulursa onu yaşarım, muhteşem bi hayat sunulursa da onu, hım?

  eğer bunları demek istiyorsa, ben katılmıyorumbu fikirlere ve bu fikirleri simgeleyen bu cümleye...

  YanıtlaSil
 2. yok. ben daha ziyade fiziksel dünya gerçeklerindeyim. 'matrix' diyorum. 'there is no spoon' diyorum. ayrıca kabul ederiz derken aslında değiştirme gücünün bizim elimizde olduğunu söylüyor. biz kabul ediyoruz ama yine biz değiştirebiliriz

  YanıtlaSil
 3. ama orada -bize sunulan- kelimeleri var...ayrıca -kabul ederiz-diyorsa, kabul etmiyor mudur yani değiştirebilecek olan insan böyle bi cümle kursa - kabul ederiz- mi der..?

  anlamadım vala seni ben şekerim, yarın anlatırsın :)

  YanıtlaSil
 4. ben bu söze tam olarak katılmıyorum. benim gördüğüm kadarıyla insan salt gerçeklikten koşarak, depar atarak kaçıyor. Eğer insan ona sunulan gerçekliği kabul eden bir varlık olsaydı yaşadığımız "modern" (ya da illüzyon) hayatlarımız olmazdı. internet, oyunlar, müzikler, masallar, kitaplar, iş dünyası, okullar, disneylandlar, cern... hiçbiri olmazdı. "yok canım gerçek bu olamaz, bambaşka bir durum var ve biz onu bulmalıyız" diye koşuyor insan. Kader varsa ve onu kabullenmek ne kadar zorsa bizim için, gerçeği görmek ve kabullenmek de o kadar zor. Ama yarattığımız illüzyonun o kadar bokunu çıkardık ki, artık o basit ve anlamsız gerçeğimizi bilmeye daha istekliyiz belki de...

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...