Aksi belirtilmedikçe tüm yazı ve resimler şahsıma ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur efenim.

14 Nisan 2011 Perşembe

CSI mış

Kayseri'deki kayıp çocukları bulup ünlerini pekiştiren Konya Emniyet Müdürlüğü başarılarından dolayı CSI:Konya olarak anılıyormuş. Bu şişirmelerin hastasıyım. Çocuklar 1 yıl boyunca kayboldukları şehrin emniyet müdürlüğünce bulunamadıkları için aileleri cumhurbaşkanına çıkıyor. Cumhurbaşkanı konya emniyetini görevlendiriyor. Konya emniyeti göreve geldikten 6 ay sonra çocukların katilini buluyor ve bu alkışlanıyor. Gazetelere baş sayfa haber giriyor. Konya emniyeti CSI ilan edilip alkışlanıyor.

Şimdi Türkiyede deliller nasıl inceleniyor ona bakalım.
Öncelikle bu konuda eğitim veren bir tek okul var. Mersin Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Otopsi Yardımcılığı bölümü. 2 yıllık bir bölüm ve mezunların çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor. Bu başlı başına incelenecek bir konu bence. Okul 2009 yılında ilk mezunlarını veriyor, 4 kadın. 2010 yılındaki 6 mezunun ise 2si kadın. (bu bilgileri okulun internet sayfasından aldım.)


Peki bu okul ilk mezunlarını 2009 da verdiyse şimdiye kadar Adli Tıp araştırmalarında doktorlara kim destek veriyordu? Stajyer Doktorlar mı? Acil durum teknisyenleri mi? Elbette hayır. Türkiyede her işte olduğu gibi bu işte de alaylılar çalışıyor(muş). Kuruma temizlikçi, garson olarak kuruma girip otopsi teknisyeni olarak göreve devam edenlerden oluşuyormuş alaylılar.

Münevver K. otopsisinde cesede sperm buluşturulması gibi büyük bir skandalın sonucunda okullu teknisyenler acilen göreve atanmış ve alaylılar da eski işlerine geri dönmüşler. Ancak bu sefer de kadın teknisyenlerin masa başında çelimsiz kaldıkları ortaya çıkmış. Cesetleri taşıyamıyorlarmış.

Bunun üzerine otopsi teknisyeni olmak isteyen kadınlar için ön şart konmuş. En az 1.60 boy ve 55 kg olmak. (erkek öğrencilerin ise 1.70 boy-65 kiloda olması gerekiyormuş.) Ntvmsnbc'ye göre kadınlarda bu vücut ölçüleri X Large'a denk geliyormuş...


Haberin detayı: http://www.ntvmsnbc.com/id/25202722//
Mersin Üniversitesi:  http://www.mersin.edu.tr/bolumler.php?fid=40&id=333

2 yorum:

  1. Sturdust.. CSI'ı CSI dizilerinden biliyorum ben bi tek:) dizilerinde sadece cinayetler çözülmüyor ki.. aşk var meşk var.. bi sürü şey var..

    YanıtlaSil
  2. dizileri güzel zaten. gerçek görmeyelim mümkünse

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...