Aksi belirtilmedikçe tüm yazı ve resimler şahsıma ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur efenim.

8 Mart 2011 Salı

İkiyüzlüyüz

8 Mart'ın hikayesi kısaca şöyle;  (Fontu bile Wikipedia'dan)


1857
 - ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi. ABD'de kadın işçilerin bu katledilişi nedeniyle, Kopenhag'da 1910 yılında toplanan Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı'nda 8 Mart, Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak belirlendi. 8 Mart, 1975'teBM tarafından Dünya Kadınlar Günü ilan edildi.Şimdi böyle bir günü, giyim, kozmetik indirimleri ile kutlamak ne kadar da ikiyüzlü bir davranış.

Bu göz boyaması, failleri bir türlü cezalandırılmayan kadına yönelik şiddet davalarını, töre cinayetlerini, tecavüzü, sözlü tacizi unutturmak için mi?


Bu kadar çok dövülen, cinayete giden, tecavüze edilen kadının olduğu bir ülke daha var mı?

Ben bu ülkede yaşayan normal bir erkek olsaydım, cinsiyetimin üstündeki bu kara lekeden çok utanırdım. Hali hazırda utanan bir grup gerçek erkek, gerçek insan var ve onlar 'TACİZ VE TECAVÜZ ERKEKLİKSE, BİZ ERKEK DEĞİLİZ !' diyorlar.Takip edilmesi gereken Bağlantılar:
http://kadinasiddetidurdur.blogspot.com
http://www.aileicisiddet.net/
http://www.kadinayoneliksiddet.org/
http://www.morcati.org.tr/tr
http://www.ucansupurge.org/Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...